Veli Tan KİRTİŞ

VELI TAN KIRTIS

1968 yilinda dogdu. Lise egitimini Bursa Anadolu Lisesinde tamamladiktan sonra, AFS bursu ile bir sene Danimarka‘da egitim gördü. ITÜ Elektronik Haberlesme Mühendisligi Bölümünden mezun olan Kirtis, Marmara Üniversitesi Insan Kaynaklari Yönetimi Lisans Üstü egitimine devam etti.

Çalisma hayatina kendi isini kurarak baslayan Kirtis, 2000 yili itibariyle Dell Bilgisayarlari Türkiye Dagiticisi Sentim A.S. de Satis ve Pazarlama Direktörlügü ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Apple Türkiye Dagiticisi Bilkom’ da Genel Müdür olarak çalistiktan sonra, Dünyanin en büyük Alternatif Telekom Operatörü olan Tele2’ de, Türkiye CEO olarak, Tellcom (Turkcell Superonline) da Kurucu Genel Müdür olarak 2 yil çalisti. Sonrasinda 4 yil boyunca Profilo Teknoloji Hizmetleri Grubunda Icra Kurulu Baskanligini yürüttü.

Kirtis, halen Profilo Ödeme Sistemleri ve R2 Servis firmalarinin Yönetim Kurulu Baskani olarak görev yapmaktadir. Ayrica 10 yili askin süredir Bilgi Üniversitesi MBA programinda Digital Pazarlama üzerine dersler vermekte, ITÜ Mezunlari Dernegi ve Türkiye Bilim Merkezleri Vakfi’ nda Yönetim Kurulu Baskanliklari görevini de yürütmektedir. Kirtis evli ve iki çocuk babasidir.