Hakkımızda

 

İTÜMD Hakkında 

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği, 1773’den bu yana köklü bir geçmişe sahip olan üniversitemiz ile mezunlarımızın bağlarını güçlendirerek, mezunlarımız arasında başta iş hayatında olmak üzere bir sinerji yaratmak, öğrencilerimiz ile mezunlarımızı bir araya getirerek, öğrencilerimize mühendislik ve iş hayatı konusunda yol göstermek ve Dünya’nın İTÜ’sü olmak hedefinde ilerleyen Üniversitemize maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla 1989 yılında kuruldu. 

Bugüne kadar 10.000’e yakın üyesi olan derneğimiz, gerçekleştirdiği proje ve etkinlikler ile İTÜ camiasını bir araya getirmekte ve bağlarını güçlendirmektedir. İTÜ Mezunları Derneği’nin burs programı kapsamında 550’ye yakın İTÜ öğrencisine burs sağlanmakta, ayrıca 2016 yılından bu yana sürdürdüğümüz mentorluk programımız kapsamında 250’ye yakın mezunumuz 600’ün üzerinde öğrencimize kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmaktadırlar.  

 İTÜ Mezunları Derneği 2020 yılında lansmanını gerçekleştirdiği İTÜ Mezunları Derneği Mobil uygulaması ile İTÜ’lüleri dijital bir platformda buluşturmakta; bütün işlemleri tek bir uygulama üzerinden gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. İTÜMD Mobil Uygulamasını indirerek İTÜ Mezunları Derneği’ne hızlı ve kolay bir şekilde üye olabilirsiniz.